Badoo – dlaczego warto skorzystać?

Badoo to bardzo specyficzny portal randkowy stworzony z myślą o osobach szukających przelotnej znajomości lub flirtu. Jego cechą charakterystyczną jest, delikatnie mówiąc, duża swoboda w dysponowaniu listami kontaktowymi, dlatego w celu bezpiecznego korzystania z serwisu trzeba spełnić kilka dodatkowych wymogów, o czym jeszcze za chwilę. Obecnie jest to jeden z największych serwisów tego rodzaju – oficjalnie gromadzi profile 343 milionów, ale wyłączając nieświadomych posiadaczy konta, nadwyżkę marketingową i duchy oraz fejki prawdopodobnie liczba ta będzie 4-5 razy mniejsza. Nawet wtedy jednak robi olbrzymie wrażenie.

Jak podnieść bezpieczeństwo na Badoo?

Badoo z olbrzymią chęcią wykorzystuje wszystkie listy kontaktów, do jakich przyznają uprawnienia użytkownicy. Dlatego należy do standardowych wymogów bezpieczeństwa dorzucić jeszcze kilka:

 • załóż konto z dedykowanego i nieużywanego nigdzie indziej konta mailowego;

 • nie łącz konta z aplikacją na FB, a najlepiej w ogóle nie używaj tej ostatniej;

 • nie instaluj wersji standalone na pulpicie;

 • najlepiej nie instaluj aplikacji mobilnej albo przynajmniej znacznie ogranicz jej uprawnienia.

Wszystko to po to, aby badoo nie otrzymało żadnej z Twoich list kontaktowych, wykorzystywanych później do rozsyłania dalszych zaproszeń. Jeśli jednak uważasz, że ani tobie, ani twoim znajomym taki spam nie będzie przeszkadzał, to zignoruj te wskazówki.

Dodatkowo – przypilnuj automatycznego doładowywania konta. Domyślnie opłaty będą pobierane, kiedy saldo konta spadnie poniżej 200 punktów. Możesz wyłączyć to w pop-upie w czasie rejestracji.

Badoo opinie – za co serwis zbiera pozytywy?

badoo-opinie-wypad

Zgoda – zarządzanie danymi osobowymi na badoo jest liberalne (ale i tak mniej liberalne niż choćby w wyszukiwarce Google). Jednak portal w zamian za te dane i pewną ilość monet daje naprawdę ciekawe możliwości:

 • bardzo duża grupa użytkowników z Polski i nie tylko. Jest to prawdopodobnie największy serwis randkowy w internecie, nawet jeśli odjąć od całkowitej liczby kont te osoby, które aktywnie z niego nie korzystają;

 • konto darmowe daje całkiem niezłe możliwości, bo pozwala na wysłanie wiadomości do 10 osób dziennie (dla porównania – polska Sympatia pozwala na jedną, a be2 – wcale);

 • funkcja chatu randkowego dostępna jest również dla kont standardowych;

 • poza standardowym profilem można skorzystać z opcji płatnych pozwalających na promowanie swojego ogłoszenia – są one bardzo skuteczne i faktycznie podnoszą odwiedzalność profilu.

Co za darmo, a co za opłatą?

badoo opinie randki

Badoo opinie zbiera bardzo różne i często zdanie o serwisie zależy od tego, czy użytkownik korzysta z konta darmowego, czy płatnego. W przypadku tego serwisu akurat korzystanie z bezpłatnego może mieć sens – jego funkcjonalność jest oczywiście mniejsza niż konta płatnego, ale nie jest ograniczona tak, jak na innych portalach.

 • Z darmowym kontem można korzystać z chatu randkowego i pisania wiadomości do 10 nowych osób każdego dnia.

 • Nawet bez opłat można podejrzeć, kto odwiedził profil (zwykle taka opcja jest dostępna dopiero za opłatą).

 • Bez opłat można wypełnić cały portal i dodawać zdjęcia, a także przeglądać anonse innych osób.

Konto premium, nazwane „super możliwości” zdejmuje ograniczenia wersji bezpłatnej, w tym:

 • pozwala korzystać z wyszukiwarki w pełnym zakresie;

 • pozwala na umieszczenie profilu wyżej w wynikach wyszukiwania i częstszą prezentację w listach losowych;

 • dostęp do funkcji „chcą cię poznać”. Do tej pory nie jest jasne, czy to wabik, czy funkcjonalność dobierająca potencjalnych znajomych według jakichś kryteriów, ale dla wielu osób działa znakomicie, więc co to za różnica?

Jedyna uwaga, jaką trzeba tu zawrzeć, to konieczność dokładnego przeglądania wszystkich informacji, bo proces płatności na badoo jest zautomatyzowany i przez nieuwagę można zgodzić się na pobieranie kasy w sposób automatyczny.

Kto ucieszy się na badoo?

badoo-opinie

Badoo jest portalem dla osób, którym nie zależy na długotrwałych relacjach. Jest to serwis stworzony z myślą o flircie i przelotnych znajomościach, a więc jego specyfika jest bardzo szczególna. Lista proponowanych partnerów nie jest, bo nie musi być, szczególnie dobrze dograna np. pod kątem wspólnych zainteresowań czy predyspozycji emocjonalnych. Znacznie większą uwagę poświęca się wyglądowi i stylowi życia.

 • Badoo nie oferuje możliwości dopasowania partnerskiego – wyszukiwarka bazuje tylko na informacjach z profilu, które często są pobrane np. z Facebooka.

 • Na badoo zarejestrowane są osoby w różnym wieku. W grupie polskich użytkowników przeważają mężczyźni w wieku 20-25 i kobiety 35-45 lat.

 • Funkcje społecznościowe serwisu są bardzo rozbudowane i w dużej mierze zautomatyzowane.

 • Za każdym logowaniem zmienia się lista proponowanych profili – często jest generowana choćby częściowo losowo, dzięki czemu nie ma problemu z oglądaniem cały czas zdjęć tych samych osób.

Pytania i odpowiedzi o badoo

Jak skontaktować się z administracją?

badoo opinie randkowy

Skorzystać z dedykowanego maila. Ponieważ serwery czasem się zapychają, najlepiej wyślij maila z potwierdzeniem odczytania, żeby mieć pewność, że wiadomość dotarła do adresata.

Jak edytować swój profil?

Jeśli połączyłeś badoo z profilem na FB lub z innym serwisem, portal randkowy pobierze sobie część danych. Później możesz edytować profil w ustawieniach konta. Dzięki temu nie trzeba wypełniać trzy razy tych samych informacji, ale warto kontrolować, jakie uprawnienia przyznaje się aplikacji.

Ile kosztuje konto super mozliwości?

Konto super możliwości kosztuje 6 zlotych tygodniowo i opłata ta pobierana jest aż do chwili wyłączenia usługi SMS-em. Jest to inna opłata niż cena za kredyty, które kupuje się w pakietach lub automatycznie przedłużając działanie odpowiednich usług premium.

Czy warto mieć konto darmowe?

Wiele osób nie chce płacić za super możliwości. Konto darmowe na badoo nie jest jednak wcale przesadnie okrojone – 10 nowych osób dziennie, nieograniczony dostęp do chatu randkowego, pobieżne przeglądanie profili: można z tego korzystać i wiele osób chwali sobie używanie portalu bez dodatkowych kosztów.

Dlaczego nie dostaję odpowiedzi na moje pytania?

badoo-opinie-para

Badoo ma dość skromną obsadę wsparcia klienta i czasem po prostu trzeba dłużej poczekać. Alternatywnym rozwiązaniem jest szukanie odpowiedzi na forach internetowych albo po prostu ponowienie pytania – czasem nawet najlepszy serwer ma problem z obsługą wiadomości od kilku milionów klientów.

Czy moje dane są bezpieczne?

Dane są tak bezpieczne, jak je zabezpieczysz. Badoo ma liberalną politykę ochrony danych, która jednak jest zgodna z prawem – jeśli nie chcesz, aby twoje dane były publicznie dostępne, po prostu ich nie podawaj – ten serwis nie wymusza wypełnienia całego profilu

Podsumowanie

Jest wiele powodów przemawiających za tym, aby zarejestrować się na Badoo. To bardzo otwarta społeczność ludzi z całego świata, szansa na wspaniałą zabawę i znalezienie wyjątkowej znajomości. Nie jest to serwis dla szukających miłości na całe życie, ale jeśli interesuje cię przelotny flirt, to prawdopodobnie trudno będzie znaleźć lepszą usługę. Trzeba tylko pamiętać o prywatności danych i automatycznych płatnościach.

Źródła i cytaty:

 1. https://tech.wp.pl/jak-usunac-konto-na-badoo-6159021932795521a
 2. http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sympatia-na-czele-serwisow-randkowych-w-dol-edarling-i-sympatiaplus-datezone-liderem-w-erotyce
Badoo – dlaczego warto skorzystać?
3.8 (76.92%) 26 votes