be2 opinie – czy ten serwis naprawdę jest zły?

 

 be2 logo
Spis treści: Najważniejsze fakty:

Randki w be2

Serwis be2 działa od 2002 roku. W którymś momencie zarejestrowanych tam było ponad 36 milionów osób, ale te szacunki od razu wędrują między bajki. Nawet sami administratorzy przyznali, że się trochę za bardzo rozpędzili i dziś na stronie głównej widnieje informacja o 2450000 osób zarejestrowanych na całym świecie. I to może być prawda. Niestety brak jest danych o ilości kont z Polski, ale można przypuszczać, że będzie to około 100-200 tysięcy.

Słowo o bezpieczeństwie – czy jest pełne?

be2 opinie randkowy

Od strony technicznej jest to całkiem niezły serwis: w szyfrowanej domenie, doskonale chroniony (co pokazują kilkukrotne udaremnione przez zespół bezpieczeństwa próby wykradzenia danych użytkowników), z zapleczem merytorycznej pomocy. To procentuje. Trochę gorzej wygląda całość od strony prawnej, bo be2 automatycznie przedłuża umowy i pobiera kasę za następny okres członkostwa, jeśli się go nie wypowie. Ogólnie jednak nie ma się do czego przyczepić – regulamin, jaki by nie był, powinien zostać przeczytany przed rejestracją, a wtedy nikt by nigdzie żadnej negatywnej opinii nie napisał.

Serwis be2 opinie o użytkownikach – jacy są?

BE2-opinie

Na be2 zarejestrowanych jest oficjalnie niecałe 2,5 miliona osób. Do tego dochodzą fejkowe konta administracji służące do wysyłania wiadomości powitalnych (na szczęście tylko takich). Ogłoszeń z Polski wcale tu nie brakuje. Posiadaczami aż 57% kont są mężczyźni, ale też wśród nich więcej jest kont-duchów. Serwis jest z nich regularnie czyszczony, ale be2 utrzymuje przez pewien czas również część nieaktywnych kont. Z praktycznego punktu widzenia można to jednak pominąć. Z kolei wysokie ceny bardzo skutecznie odstraszyły oszustów metodą „na Rosjankę”, więc przynajmniej ta kategoria fałszywek zniknęła właściwie zupełnie.

Większość użytkowników serwisu ma wyższe wykształcenie, po kilka zdjęć, ale i wysokie wymagania względem potencjalnych partnerów. To jednak absolutnie nie jest powód, żeby nie spróbować!

Randki w be2

Ile kosztuje członkostwo na be2?

Nie jest to tani serwis – za trzymiesięczne konto premium trzeba zapłacić 150 złotych.

  • Umowa przedłuża się, a abonament jest pobierany z konta lub karty, jeśli użytkownik nie wypowie umowy przed końcem jej okresu.

  • Można skorzystać z konta darmowego, jednak jego funkcjonalność jest tak bardzo ograniczona, że praktycznie nie ma to większego sensu.

  • Od pewnego czasu wypowiedzenie umowy można wysłać mailem – dawniej konieczne było nadanie faksu do Luksemburga.

  • Realne koszty konta są podane dopiero przy rejestracji – 150 złotych to cena wyjściowa za kwartał, ale od czasu do czasu dostępne są promocje. Informacja będzie widoczna dopiero po rejestracji.

Czy trzeba szukać na ślepo?

Jedną z największych zalet serwisu be2, opinie podkreślają to dość zgodnie, jest test doboru partnerskiego. Tuż po rejestracji wypełnia się dość rozbudowany formularz zawierający szczegółowe pytania o upodobania, charakter i cechy osobowości, a na jego podstawie wyznaczany jest typ personalny, co służy w dalszej kolejności do wskazania dopasowanych potencjalnych partnerów. Test ten jest dość szczegółowy, więc i lista dopasowanych profili nie będzie szczególnie długa (zwykle 300-500 pozycji).

  • Krótka lista propozycji bywa przedstawiana jako wada, ale to nawet dobrze, że jest mniej propozycji, bo łatwiej jest je przejrzeć.

  • Skorzystanie z testu doboru nie wyklucza korzystania z klasycznej wyszukiwarki – nie trzeba więc polegać tylko na automacie, dzięki czemu można wyłapać potencjalnie interesujące, ale np. nie do końca wypełnione profile.

  • Aby uzyskać najbardziej precyzyjne wskazania w teście, trzeba wypełnić cały profil. Im mniej podanych informacji, tym dłuższa lista propozycji, ale mniej dokładne dopasowania.

Randki w be2

Be2 opinie – komu polecić ten serwis?

be2-opinie-szczęśliwy

Be2 jest portalem randkowym zaprojektowanym z myślą o osobach szukających stałego związku – stąd test doboru partnerskiego, skrócenie listy propozycji i możliwość rejestracji tylko dla osób niebędących aktualnie w związku małżeńskim. Absolutnie nie mają tu czego szukać osoby liczące na szybki numerek albo przelotną znajomość. Jako powód rejestracji wykluczyć też można przyjaźń – oczywiście, jeśli się użytkownikom ze sobą nie ułoży, to znajomość i tak może przetrwać, ale nie to jest celem poszukiwań użytkowników. Podobny profil ma eDarling, ale na be2 zdecydowanie więcej jest osób z nieco młodszej grupy wiekowej, 25-35 lat.

Pytania i odpowiedzi o be2

Jakie dane są potrzebne do rejestracji?

be2 opinie randki

Samo konto można założyć, podając tylko e-mail i hasło. Aby jednak wygodnie korzystać z portalu i testu doboru partnerskiego, trzeba także podać dane szczegółowe, w tym dotyczące życia duchowego, wykształcenia czy zasobności. Są to dane opcjonalne, ale ich podanie zwiększa precyzję doboru partnera.

Czy można się w dowolnym momencie wypisać?

Tak, konto można zawiesić lub usunąć. Nie można tego wprawdzie zrobić z poziomu menu, ale trzeba wysłać maila, ale to też jest nietrudnym zadaniem, a adres do obsługi klienta nie jest nigdzie zaszyty, tylko podany wprost w regulaminie.

Randki w be2

Czy dużo jest tu fałszywych profili?

Poza kilkoma fejkami, które tuż po rejestracji zachęcą do wykupienia pakietu premium, praktycznie brak jest fałszywych profili. Nie ma też jawnych oszustów ani osób szukających przygody, więc pod względem profilowania użytkowników be2 działa bez zarzutu.

Jak można uzyskać pomoc?

be2-opinie-zaręczony

Do dyspozycji użytkowników be2 jest forum oraz specjalny adres mailowy do wsparcia technicznego. Tam można zgłosić wszystkie problemy napotkane w czasie korzystania z serwisu. Administracja reaguje szybko, choć na pewne pytania (głównie dotyczące autentyczności profili), odpowiedzi nie są wysyłane, a następuje jedynie weryfikacja zgłoszenia.

Skąd mam wiedzieć, że be2 działa?

Jeśli nie uda ci się nawiązać kontaktu z co najmniej 10 osobami, konto premium będzie przedłużane bezpłatnie. Właściciele serwisu nazwali to „gwarancją sukcesu”, choć między „kontaktem” a „sukcesem” jest jeszcze spora różnica.

Podsumowanie

Be2 ma za sobą kilkunastoletnią historię, więc nie obyło się bez mniejszych i większych wpadek. Tak naprawdę jednak nie ma powodu do obaw – serwis jest może dość drogi jak na polskie warunki, ale przynajmniej jakość ogłoszeń nie budzi żadnych poważnych zastrzeżeń. Jeśli chodzi o kwestie regulaminowe, to cóż… może nie jest to najlepszy regulamin, jaki można zobaczyć, czyta się go ciężko, ale w gruncie rzeczy jest przejrzysty i kompleksowy, więc po lekturze nie powinno być już żadnych wątpliwości. Nie podoba się nam automatyczne przedłużanie członkostwa, ale można je łatwo anulować, więc też świat się nie wali. A w kontekście dobrze zweryfikowanych i stosunkowo licznych profili wydaje się, że znowu wcale nie jest to taki duży koszt, tym bardziej że z serwisu korzysta się łatwo, lekko i przyjemnie. To już dzięki prostej szacie graficznej i testowi doboru partnerskiego – to cechy, za które naprawdę opłaca się wnieść opłatę.

Randki w be2

Źródła i cytaty:

  1. https://web.facebook.com/Be2-302686456799861/?_rdc=1&_rdr
  2. http://www.komputerswiat.pl/nowosci/bezpieczenstwo/2011/06/falszywy-portal-randkowy.aspx
  3. https://twitter.com/matchmaking_be2
be2 opinie – czy ten serwis naprawdę jest zły?
1.2 (24.57%) 219 votes