Sympatia opinie – ile w nich prawdy?

Sympatia jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych serwisów randkowych w polskim internecie. Kiedyś działał we własnej domenie i w kilku wersjach dla paru krajów, obecnie został w całości przeniesiony do subdomeny Onetu – niby jednego z większych portali, ale jednak z pewną stratą dla wizerunku serwisu randkowego.

Dla kogo Sympatia jest dobra?

sympatia opinie randki

Sympatia to portal randkowy nastawiony na długofalowe znajomości. Nie ma tutaj seks-ogłoszeń, ale raczej anonse matrymonialne. Według administratorów portalu, aż 83% użytkowników szuka stałego związku, a 75% regularnie umawia się na randki z osobami poznanymi za pośrednictwem serwisu.

W portalu tym zarejestrowane są osoby w bardzo różnym wieku, nie da się wskazać dominującej grupy, dlatego korzystanie z Sympatii jest rozwiązaniem polecanym wszystkim. Serwis daje możliwość opisania siebie w zwięzłej formie, dołączenia zdjęć niezawierających nagości, więc można o nim powiedzieć, że jest zdecydowanie nastawiony na wsparcie osób szukających długotrwałego, poważnego związku.

Zdarzają się oczywiście profile, głównie dziewczyn, założone tylko po to, żeby podbić swoją oglądalność, ale to naprawdę niewielki odsetek, a nie da się takiej sytuacji zupełnie uniknąć – generalnie nie jest to widoczny problem, ale z kronikarskiego obowiązku warto go odnotować.

Sympatia opinie – jak jest z bezpieczeństwem danych?

Sympatia wprowadziła doskonałe rozwiązanie ochrony bezpieczeństwa – po prostu nie ma miejsca na podanie telefonu czy adresu, więc te dane absolutnie nie wyciekną. Można je oczywiście podać w wiadomościach, ale to już decyzja każdego użytkownika z osobna. Niestety domena niestety nie jest chroniona SSL-em, więc warto zachować umiar w podawaniu prywatnych danych. Wprawdzie administratorzy i dział bezpieczeństwa to odpowiedzialni ludzie, ale strzeżonego…

Niewielkie jest też ryzyko natknięcia się na profile oszustów – jak w każdym portalu, również i tutaj takie są, ale na wszelkie zgłoszenia dość szybko reagują moderatorzy, więc przy odrobinie zdrowego rozsądku można się praktycznie zupełnie niczego nie obawiać.

Serwis przygotował dla swoich użytkowników i użytkowniczek dość obszerny poradnik dotyczący bezpieczeństwa. Tak naprawdę zachowa on ważność również w przypadku innych serwisów, ale został stworzony z myślą o Sympatii i prezentuje zastosowanie opcji dostępnych w tym portalu.

Ilu użytkowników szuka miłości na Sympatii?

sympatia-opinie

Serwis w swoich materiałach informuje o bez mała 5 milionach użytkowników. Biorąc pod uwagę, że statystyczny użytkownik ma po 3 konta, jest trochę duchów i fejków, znacznie bliżej będzie to zapewne maksymalnie miliona, co i tak jest genialnym wynikiem jak na polską stronę randkową. Prawdę mówiąc, już przy 500 tysiącach trzeba by było przyznać palmę pierwszeństwa właśnie Sympatii, więc nawet bardzo krytycznie patrząc na informacje administratorów (stworzone głównie z myślą o zdobyciu kolejnych użytkowników), i tak należy jasno stwierdzić, że jest to największy portal randkowy w Polsce.

Posiadanie kilku kont nie jest wprost zabronione w regulaminie, jeśli tylko spełniają one wszystkie dodatkowe wymogi, a więc zawierają prawdziwe informacje, zostały założone ręcznie i są regularnie kontrolowane. Co zaś tyczy się duchów – jak wszystkie serwisy, Sympatia ma prawo do ich usuwania po wygaszeniu abonamentu, ale nie robi się tego w trosce o statystyki. Takie zaklinanie rzeczywistości w praktyce niewiele daje, ale ponieważ przy przeglądaniu profili widoczna jest informacja o ostatniej aktywności, łatwo można zignorować zbyt stare konta.

Ile kosztuje korzystanie z Sympatii?

sympatia-opinie-para

Sympatia opinie zbiera niepochlebne głównie za to, że jest to serwis płatny. Nie oszukujmy się jednak – cena jest niska, bo wynosi maksymalnie 17 złotych miesięcznie (przy płatności jednorazowo za rok to tylko nieco ponad 6 złotych za miesiąc). Konto darmowe warto potraktować jako demo, bo jego możliwości są ograniczone:

  • przechowywanie tylko 30 wiadomości;

  • brak powiadomień o nowych profilach spełniających określone kryteria;

  • brak możliwości rozmów z osobami na „otwartej poczcie” (chat prywatny);

  • brak możliwości dodawania użytkowników do czarnej listy.

Pakiet premium zawiera także pewną ilość wirtualnych prezentów oraz wiąże się z kilkoma dodatkowymi udogodnieniami o nieco mniejszym znaczeniu. Jeśli użytkownik wykupi pakiet premium, jego czas ważności upłynie, to po 3 dniach konto zostanie przywrócone do stanu darmowego (łącznie z wykasowaniem wiadomości, odebraniem niewykorzystanych prezentów itd.).

Użycie darmowego konta jest dobre na początek, żeby rozejrzeć się w serwisie, ale żeby naprawdę skorzystać ze wszystkich możliwości portalu, trzeba zapłacić, choć niezbyt dużo.

Wygoda – jak jest z nią na Sympatii?

sympatia-para-zakochanych

Jedną z najważniejszych cech tego portalu jest jego ergonomia. Projekt strony i funkcjonalności są przemyślane. Nie trzeba szukać przez kwadrans jakiejś opcji a menu, sama rejestracja zajmuje kilka minut łącznie z czasem na uzupełnienie profilu. Płatności można realizować bezpiecznie przez PayU lub SMS-owo. Ogólnie na tym tle portal wypada bardzo dobrze. Po opłaceniu premium zyskuje się dostęp do paru dodatkowych opcji, które jeszcze bardziej zwiększają możliwości, ale nawet w darmowym pakiecie nie można narzekać na brak wygody.

Pytania i odpowiedzi o Sympatia.onet.pl

Jakie zabezpieczenia stosuje serwis?

Profile są przeglądane przez moderatorów oraz systemy automatyczne. Dodatkowa weryfikacja jest przeprowadzana na życzenie użytkownika lub po zgłoszeniu przez inne osoby. Płatności obsługiwane przez sprawdzonych dostawców.

Ilu użytkowników korzysta z portalu?

Serwis podaje, że około 5 milionów. Ta liczba na pewno jest przesadzona. Znacznie bliżej prawdy jest pół do miliona, co i tak pozwala przyznać Sympatii tytuł największego serwisu randkowego w Polsce.

W jakim wieku można założyć konto?

Samodzielnie – od 18 roku życia, a za zgodą opiekuna – od 15 roku życia.

Jakie funkcje daje pakiet darmowy w portalu?

sympatia opinie randkowy

Można wysłać 1 wiadomość dziennie (system usunie starsze wiadomości, jeśli w skrzynce będzie ich ponad 30), rozdzielić 100 oczek w ciągu miesiąca, przeglądać profile i dodawać je do ulubionych. Profil darmowy jest nieograniczony czasowo i zostanie przywrócony również w 3 dni po upływie ważności pakietu premium.

Jak można uzyskać pomoc?

W zależności od rodzaju problemu można zgłosić profil bezpośrednio do moderacji, skorzystać z samouczków i poradników, a także skontaktować się mailowo z biurem obsługi użytkownika. Czas oczekiwania na udzielenie odpowiedzi zwykle nie przekracza jednego dnia. Działa również forum (aczkolwiek nie bez zarzutu).

Czy można się łatwo wypisać?

Tak. Link dostępny jest bezpośrednio na stronach ustawień profilu – nie trzeba nigdzie wysyłać maili ani prosić o zawieszenie konta. Po wypisaniu się z portalu nie ma możliwości odzyskania danych z profilu.

Podsumowanie

Sympatia ma długą historię, która nie zawsze była różowa, ale dziś jest to serwis jak najbardziej w porządku. Ani fejków, ani duchów, ani tym bardziej oszustów nie ma tu wielu (dzięki sprawnemu działaniu moderacji), ale konta darmowe są dość mocno ograniczone. Plusem jest więc niska cena premium, które warto potraktować jako must-have, jeśli chce się zyskać maksymalną wygodę.

Źródła i cytaty:

  1. https://polki.pl/zwiazki-i-seks/randki,pierwsza-randka-5-pomocnych-wskazowek-by-dobrze-sie-zaprezentowac,10428030,artykul.html
  2. https://kobieta.onet.pl/zdrowie/psychologia/wlasciciele-psow-ciesza-sie-wiekszym-powodzeniem-i-czesciej-chodza-na-randki/dm6k1ly
  3. http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-05-02/facebook-planuje-wprowadzic-narzedzie-umozliwiajace-randkowanie/
Sympatia opinie – ile w nich prawdy?
3.9 (78.33%) 12 votes